Vihen në pikëpyetje pensionet e veteranëve - Bota Sot
Vihen në pikëpyetje pensionet e veteranëve

Financa

Vihen në pikëpyetje pensionet e veteranëve

Më: 8 shtator 2016 Në ora: 22:11
ilustrim

Vetëm 50 milionë euro për çështje sociale dhe pensionet e veteranëve e invalidëve të luftës do të mund të jepen nga buxheti i Kosovës për vitin 2017.

Kjo pasi që ky është kushtëzim nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Nëse, kjo gjë nuk zbatohet atëherë rrezikohet Marrëveshja e Stabilizim Asociimit, marrëveshja e MCC  si dhe të gjitha marrëveshjet tjera.

E, ministri i Financave, Avdullah Hoti, deklaroi se me buxhetin qe ekziston për këtë vit mund të paguhen vetëm 38 mijë veteranë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...