Ministritë e financave të Shqipërisë dhe Kosovës me Memorandum Bashkëpunimi - Bota Sot
Ministritë e financave të Shqipërisë dhe Kosovës me Memorandum Bashkëpunimi

Financa

Ministritë e financave të Shqipërisë dhe Kosovës me Memorandum Bashkëpunimi

Më: 18 janar 2017 Në ora: 07:21
Ministri i Financave Avdullah Hoti

Ministri i Financave Avdullah Hoti, i shoqëruar nga drejtori i përgjithshëm i Administratës Tatimore Sakip Imeri, u.d. drejtori i përgjithshëm i Doganës Fahri Gashi, si dhe drejtori i Departamentit të Tatimit në Pronë Shkelzen Morina, sot do të vizitojnë Republikën e Shqipërisë.

Gjatë kësaj vizite ministri Avdullah Hoti do të pritet në takim nga ministri i Financave i Republikës së Shqipërisë Arben Ahmetaj, ku do të nënshkruajnë edhe Memorandumin e Mirëkuptimit për bashkëpunimin mbi realizimin e Kadastrës fiskale ndërmjet Ministrisë së Financave të Republikës së Kosovës dhe Ministrisë së Financave të Republikës së Shqipërisë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...