Wall Street shlyen humbjet duke iu falënderuar fitimeve të kompanive - Bota Sot
Wall Street shlyen humbjet duke iu falënderuar fitimeve të kompanive

Financa

Wall Street shlyen humbjet duke iu falënderuar fitimeve të kompanive

Më: 19 maj 2017 Në ora: 18:16
Wall Street

Wall Street të premten ka nisur tregtimin me rritje të vlerës së aksioneve për shkak të rezultateve solide të kompanive amerikane dhe shtrenjtimit të naftës dhe po ashtu arriti të kthejë humbjet e pësuara në fillim të kësaj jave për shkak të shqetësimeve në lidhje me agjendën ekonomike të presidentit të SHBA-ve, Donald Trump.

Pothuajse 15 minuta pas fillimit të tregtisë, indeksi Daw Johns shënoi rritje 0,3 për qind në 20.718,63 poenë, S&P 500 shënoi rritje 0,4 për qind në 2.375,25 poenë, ndërsa Nasdaq arriti ngritje 0,6 për qind në 6.089,89 poenë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat