Bitcoin thyen rekorde, por rënia do të jetë e dhimbshme - Bota Sot
Bitcoin thyen rekorde, por rënia do të jetë e dhimbshme

Financa

Bitcoin thyen rekorde, por rënia do të jetë e dhimbshme

Më: 26 maj 2017 Në ora: 22:34
ilustrim

Bitcoin mund të shënojë rënie dhe të humbë gjysmën e vlerës së saj, paralajmërojnë analistët.

Valuta shumë shpejt po i afrohet nivelit, i cili do të jetë i paqëndrueshëm, konsideron ekipi nga Forex Analytix.

Nikolo Djuk, konsideron se vlera e bitcoin prej 2.800 dollarëve do të jetë kufiri deri në të cilin mund të rritet maksimalisht dhe atëherë do të fillojë të bie ngadalë.  Bitcoin atëherë do të bie në 1. 470 dollarë, thotë ky ekspert.

Kjo kripto-valutë ka ardhur në një moment në madje 2752,07 dollarë, që paraqet ngritje prej 175 për qind, transmeton KosovaPress.  Megjithatë, ky analist pranon se pas rënies së parë të ardhshme, bitcoin me siguri se do të shënojë ngritje.  Djuk është optimist se bitcoin në vitin 2018 mund të arrijë në 4.000 dollarë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat