Ferrari zgjedh një drejtor të ri teknik për sezonin 2019 - Bota Sot
Ferrari zgjedh një drejtor të ri teknik për sezonin 2019

Formula 1

Ferrari zgjedh një drejtor të ri teknik për sezonin 2019

Më: 7 janar 2019 Në ora: 21:43
Maurizio Arrivabene

Ekipi i “Ferrarit” në Formula 1 do të ketë një kryetar të ri në sezonin e vitit 2019, pasi u emërua sot drejtor teknik, Mattia Binotto duke zëvendësuar Maurizio Arrivabene.

“Pas katër vitesh angazhim të palodhur dhe dedikim, Maurizio Arrivabene do të largohet nga ekipi”, tha Ferrari në një deklaratë që konfirmon raportet e medies.

“Me efekt të menjëhershëm, Mattia Binotto do të marrë kryesimin e Scuderia Ferrari”, thuhet në këtë deklaratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...