Federata e Auto Sportit e Kosovës shpall laureatët e vitit 2018 - Bota Sot
Federata e Auto Sportit e Kosovës shpall laureatët e vitit 2018

Formula 1

Federata e Auto Sportit e Kosovës shpall laureatët e vitit 2018

Më: 25 janar 2019 Në ora: 11:02
Federata e Auto Sportit e Kosovës sot shpall laureatët e vitit 2018

Federata e Auto Sportit e Kosovës sot shpall laureatët e vitit 2018.  Ceremonia e shpalljes së më të mirëve për vitin 2018, duke filluar në ora 18:00, në Sallën e Kuqe të Pallatit dhe Rinisë në Prishtinë.

FASK ka pasur agjendë mjaft të ngjeshur gjatë vitit 2018 jo vetëm në kampionatin vendor, por edhe pjesëmarrje në gara ndërkombëtare, pastaj vizita e takime me zyrtarët me të lartë të FIA-s.

Gara ndërkombëtare Kulla 2018, e cila u vlerësua shumë pozitivisht nga zyrtarët e FIA-s ishte shembulli më i mirë se FASK mund të organizojë në mënyrë të shkëlqyeshme edhe gara të nivelit më të lartë.

Përveç garuesve që arritën suksese në klasat e kategoritë përkatëse, FASK do t’i shpërblejë edhe  personalitete e institucione të ndryshme në kontribuan në auto sportin e Kosovës gjatë vitit të kaluar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...