Alonso rikthehet në Formula 1 - Bota Sot
Alonso rikthehet në Formula 1

Formula 1

Alonso rikthehet në Formula 1

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 16:17
Alonso rikthehet në Formula 1

Dashuria për garat e Formula 1 do të rikthejë nesër në pistë pilotin spanjoll Fernando Alonso. 2 herë kampioni i botës do të pilotojë nesër makinën McLaren, gjatë testeve që do të kryhen në pistën spanjolle të Montmelo (Barcelonë).

Alonso ka mbërritur sot në Barcelonë, ku ka takuar stafin e makinës britanike dhe nesër pritet të zbresë në pistë për të provuar makinën e re. Natyrisht që ky është një test i thjeshtë, pasi piloti spanjoll këtë sezon nuk do të jetë në Botërorin e Formula 1.

Këtë vit, Alonso fitoi garën 24 orëshe të Daytona në botërorin Endurance. Gjithsesi, përvoja e tij si pilot i Formula 1 do të ndihmojë makinën McLaren në përgatitjen e një njëvendëshe të shpejtë e fituese sezonin e ri.

Këtë vit, McLaren përdor motorin Renault pas “divorcit” me Honda. Makina britanike këtë sezon do të pilotohet nga Carlos Zainz dhe Lando Norris.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...