Hamilton: Leclerc e meritoi fitoren në Bahrein - Bota Sot
Hamilton: Leclerc e meritoi fitoren në Bahrein

Formula 1

Hamilton: Leclerc e meritoi fitoren në Bahrein

Më: 1 prill 2019 Në ora: 18:09
Hamilton dhe Leclerc

Vetë kampioni i botës pranoi se piloti 21-vjeçar i Ferrarit e meritone më shumë fitoren e garës, sesa ai.

“Leclerc meritoi ta fitonte garën, ishte fantastik”, tha Hamilton.

“Gara ishte e vështirë, por ne nuk gabuam dhe shfrytëzuam rastet që na u dhanë. Dueli me Vettelin ishte shumë i bukur dhe argëtues. Frynte shumë erë në kthesën 4 dhe ndonjëherë e merrja atë gjerë. Ishim me fat dhe shfrytëzuam situatat”, shtoi piloti britanik.

Edhe më i drejtpërdrejtë ishte Toto Wolff, i cili pranoi se skuadra e tij pati fat.

“Kishim shumë fat. Zoti i garave pa nga ne sot. Strategjia funksionoi mirë, Hamilton ushtroi presion mbi Vettelin, por e vërteta është se Leclerc ishte më i shpejti. Por, garat janë të tilla. U treguam kursimtarë me gomat dhe, përpara se të shfaqej problemi, ne ishim shumë larg Leclerc”, tha Wolff.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...