Motoristët në emocione të garës në SHBA  - Bota Sot
Motoristët në emocione të garës në SHBA 

Formula 1

Motoristët në emocione të garës në SHBA 

Më: 12 prill 2019 Në ora: 16:27
Motoristët në emocione të garës në SHBA 

Gara e tretë e Kampionatit Botëror të MotoGP do të zhvillohet më 14 prill, të dielën në SHBA. Xhirot e renditjes për garën që do të zhvillohet në pistën Amerika prej 5.5 kilometra në qytetin Austin të Teksasit, e cila mbahet të dielën në orën 21:00. Garën e parë të sezonit në MotoGP e fitoi piloti italian Andrea Dovizioso i ekipit Ducati ndërsa garën e dytë piloti spanjoll Marc Marquez i ekipit Repsol Honda. Renditja e klasifikimit të pilotëve përpara garës së tretë është si më poshtë: 1. Marc Marquez (Spanjë) me 45 pikë, Andrea Dovizioso (Itali) 41, Valentino Rossi (Itali) 31, Alex Rins (Spanjë) 24 dhe Danilo Petrucci (Itali) me 20 pikë. Me një fjalë, motoristët janë në emocione të garës në SHBA.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...