Leclerc shpreson që të thyejë tabunë - Bota Sot
Leclerc shpreson që të thyejë tabunë

Formula 1

Leclerc shpreson që të thyejë tabunë

Më: 23 prill 2019 Në ora: 19:35
Leclerc shpreson që të thyejë tabunë

Piloti Charles Leclerc shpreson që të thyejë tabunë dhe të korrë suksesin e parë në karrierë. Ai iu afrua shumë triumfit në Bahrein, por një problem në makinën Ferrari e ndali të korrë suksesin e parë sezonal.

“Nuk e harxhoj kohën duke u menduar për atë që kaloi. Unë përpiqem të përmirësohem në çdo garë, duke korrigjuar pikat e mia të dobta. Shpresoj që edhe Ferrari të përmirësohet në këtë garë dhe të arrijmë fitoren e parë sezonale. Kjo ka më shumë rëndësi”, tha piloti 21-vjeçar Leclerc.

“Botërori sapo ka nisur, shpresoj që shumë shpejt të rikuperojmë disavantazhin me Mercedes dhe të korrim fitoren e parë. Suksesi ka shumë rëndësi për skuadrën, për të na motivuar edhe më shumë në vijim. Pista e Baku është plot surpriza, ndaj nuk ka favoritë”, u shpreh Charles Leclerc.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...