Triumfon Hamilton - Bota Sot
Triumfon Hamilton

Formula 1

Triumfon Hamilton

Më: 12 maj 2019 Në ora: 17:12
Triumfon Hamilton

Lewis Hamilton ka triumfuar në Çmimin e Madh të Spanjës dhe ka marrë fitoren e tretë të këtij sezonit. Piloti anglez është ngjitur në vendin e par ëtë renditjes dhe ka një avantazh prej 7 pikësh ndaj Bottas. 

Britaniku ka shkatërruar shokun e tij të skuadrës, i cili e ka nisur garën nga vendi i parë, në fundjavën e radhës të dominuar nga Mercedes. 

Vendi tretë është marrë ngë Red Bull-i i Verstappen, ndërsa ka zhgënjyer Ferrari, me Vettel dhe Leclerc që kanë zënë respektivisht vendet 4 dhe 5.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...