Rikthehet Lewis Hamilton, ka një mesazh për të gjithë - Bota Sot
Rikthehet Lewis Hamilton, ka një mesazh për të gjithë

Formula 1

Rikthehet Lewis Hamilton, ka një mesazh për të gjithë

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 21:34
Lewis Hamilton

Ai mund të jetë një nga njerëzit më të shpejtë në timon, por Lewis Hamilton po merret me shpejtësinë e një lloji të tërë të tjerë – si platforma e rrjetit të ri 5G të Vodafone.

Shoferi i garës i Formula 1 mori për sipër të reklamoj pasi Vodafone u kthye në rrjetin 5G në një mori qytetesh në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë. 

Paraqitja  e Lewis vjen pak ditë pasi ai ka postuar një selfie të tij me flokët kaçurrelë, duke frymëzuar fansat që të mos kenë frikë të jenë të pasigurt në vete. 

Ai shkroi: ‘Duke postuar këtë sepse ky jam unë, i pa filtruar dhe themelor. Në shoqërinë e sotme, të gjithë përdorin shumë aplikacione dhe filtra për ta bërë veten të përsosur dhe mendoj se duhet të fillojmë të inkurajojmë veten dhe të tjerët që ta duan veten ashtu siç janë. 

“Janë papërsosmëritë tona që na bëjnë të veçantë dhe unik. Ashtu si shumë, edhe unë kam pasiguri dhe për çfarëdo arsye kam vënë në pikëpyetje mënyrën sesi unë shoh për shkak të presioneve në shoqëri dhe kam arritur të kuptoj se, unë jam ai që jam dhe nuk po ndryshoj askënd. 

“Kështu që unë jam duke u përpjekur të bëhem i prekshëm dhe t’ju njoftoj se është mirë që të ndiheni të prekshëm dhe ju lutem që të mësoni të doni veten për atë që jeni, sepse jeni me të vërtetë të veçantë”.

Lewis aktualisht po përgatitet për Grand Prix në Silverstone këtë fundjavë, pasi ai humbi nga Max Verstappen në GP të javës së kaluar, për shkak se pretendon se makina e tij vuajti nga mbinxehja gjatë valës së nxehtë të nxehtësisë në Evropë.

 Ai shtoi: “Së fundi, nuk ishte fundjavë më e mirë për mua, por gjatë viteve unë kam mësuar të vëmë re mësimet që vijnë nga ditët e vështira. Kam bërë dy gabime këtë fundjavë e cila për mua është e rrallë por janë të kushtueshme.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...