F1: 2020 me 22 gara? - Bota Sot
F1: 2020 me 22 gara?

Formula 1

F1: 2020 me 22 gara?

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 11:13
Formula 1

Shefi ekzekutiv i Formula 1,  Chase Carey, është takuar me figurat kryesore të skuadrave garuese.

Bosat e Formula 1 po synojnë që edicionin 2020 ta nisin me disa ndryshime, kështu që po kërkojnë nga skuadrat që të nënshkruajnë marrëveshje për sezon me 22 gara.

Kjo do të thotë se Vietnam Grand Prix dhe Grand Prix Holland do të mbahen, si dhe rikthimi i mundshëm i Grand Prix Spain.

Besohet se garës në Barcelonë do t’i ofrohet kontratë një vjeçare, duke çuar kështu numrin e garave në 22.

Garat në Formula 1 po vazhdojnë, me Hockenheim që sot të jetë arenë e një super gare, në të cilën Hamilton starton i pari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...