"Superman" Marquez siguron një "pole" të çmendur në Çeki - Bota Sot
"Superman" Marquez siguron një "pole" të çmendur në Çeki

Formula 1

"Superman" Marquez siguron një "pole" të çmendur në Çeki

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 06:12
Marc Marquez

Spanjolli i Honda-s, Marc Marquez, ka qenë fituesi i provave kualifikuese në Brno, Çeki. Një një ditë të komplikuar dhe të vështirë për shkak të kushteve atmosferike, lideri i botërorit ka siguruar "pole position" me kohën 2'02"753 duke xhiruar në një pistë të lagur me goma për pistë të thatë. 

Në vendin e dytë është pozicionuar Miller me 2"5, i ndjekur nga Zarco, i cili ka regjistruar kohën 2"598. Nga radha e dytë do të nisen Dovizioso (+2"837), Pol Espargaro (+2"957) dhe Rins (+3.419).

Ndërkohë, Valentino Rossi do ta nisë Çmimin e Madh të Çekisë nga vendi i shtatë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...