Kalenderi spektakolar në Buzet - Bota Sot
Kalenderi spektakolar në Buzet

Formula 1

Kalenderi spektakolar në Buzet

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 19:26
Kalenderi spektakolar në Buzet

Liridon Kalenderi ka pasur paraqitje fantastike në provat zyrtare para garës së nesërme që mbahet në Buzet të Kroacisë, e vlefshme për Kampionatin Evropian.

Kalenderi me veturën e tij Mitsubishi Evo 9, është renditur në pozitën e parë me kohën 02:44.322 minuta, duke lënë dukshëm pas vetes rivalët pretendentë për të fituar.

Kalenderi për 02.494 sekonda ishte më i shpejt se italiani Antonino Migliuolo, 03.490 se kroati Sdjepo Manenica dhe 04.496 sekonda në krahasim me sllovakun, Peter Ambruz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...