MotoGP, provat e Japonisë / Triumfon Marquez, Rossi i 10-ti

Formula 1

MotoGP, provat e Japonisë / Triumfon Marquez, Rossi i 10-ti

Më: 19 tetor 2019 Në ora: 09:41
MotoGP

Samurai Marquez. Thesht spanjolli i Honda, që kryeson provat zyrtare të GP në Japoni.

Në një rrugë të thatë, por me arna të mëdha të lagura, kampioni botëror zbuloi një performancë tjetër të rëndësishme, duke shënuar kohën më të mirë në 1’45"763. I dyti, që shkëlqeu, ishte Franco Morbidelli, 0"132, me M1 të Petronas. 

Ai doli përpara shokut të skuadrës, Fabio Quartararo, me 0"181.

Në “skalionin” e dytë u pozicionuan Vinales, Crutchlow dhe Miller, ndërsa Dovizioso, i 7-ti, hapi “skalionin” e tretë të renditjes së këtyre provave, me Petrucci dhe Aleix Espargaro pas tij.

Rossi ishte vetëm i 10-ti, i fundit nga Yamaha, përpara Rins dhe Mir.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat