Moto GP: Quartararo siguron pole position-in e fundit, zhgënjen Rossi - Bota Sot
Moto GP: Quartararo siguron pole position-in e fundit, zhgënjen Rossi

Formula 1

Moto GP: Quartararo siguron pole position-in e fundit, zhgënjen Rossi

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 16:00
Fabio Quartararo

Fabio Quartararo do ta nisë në pole position Çmimin e Madh të Valencias, etapa e fundit të Botërorit të 2019-ës.

Francezi i Yamaha Petronas ka regjistruar kohën 1'29"978, duke lënë mbrapa Honda-n e Marquez (+ 0''032) dhe Ducati-n Pramac të Miller (+ 0''108).

Ka marrë një rezultat zhgënjyes Valentino Rossi, i cili do ta nisë nga vendi i dymbëdhjetë.

Ndërkohë, Jorge Lorenzo do të niset i gjashtëmbëdhjeti në garën e fundit të karrierës së tij në Moto GP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat