Rossi: Sezon për t’u harruar, ja 2 momentet më të bukura të 2019-ës

Formula 1

Rossi: Sezon për t’u harruar, ja 2 momentet më të bukura të 2019-ës

Më: 22 nëntor 2019 Në ora: 15:07
Valentino Rossi

Viti 2019 në Moto GP për pilotin italian Valentino Rossi ishte sërish një sezon zhgënjyes.

Edhe pse ky botëror nisi mirë për pilotin Italian, me dy podium në tri garat e para (Argjentinë dhe Amerikë), shpejt motori Yamaha humbi terren karshi rivalëve, duke bërë që edhe Rossi të mos duelojë më për fitoren.

Për pasojë, “Doktori” kaloi në plan të dytë, duke arritur të jetë protagonist.

“Edhe ky sezon ishtë zhgënjyes, nuk arrita të jap dhe të marr atë që dëshiroja. Më përjashtim të dy garave ku u ngjita në podium, të gjitha garat e tjera janë për t’u harruar. Problemi është gjithnjë i njëjtë, goma e pasme nuk arrin të jetë kompetitive gjatë gjithë garës. Shpresoj që këtë telash ta zgjidhim duke nisur nga testet e para dimërore, ose do të vuajmë sërish”, tha Rossi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat