Ferrari e zbulon makinën e re për 2020

Formula 1

Ferrari e zbulon makinën e re për 2020

Më: 12 shkurt 2020 Në ora: 11:42
Ferrari e zbulon makinën e re për 2020

F1000: kështu quhet Ferrari që Vettel dhe Leclerc do të pilotojnë gjatë Botërorit të Formula 1 gjatë vitit 2020.

“Kokëkuqja” e re, e prezantuar në teatrin Romolo Valli të Reggio Emilias.

Pra, është një homazh për Italinë dhe Çmimit të Madh të 1000-të në histori ku do të marrë pjesë në këtë sezon.

Njëvendëshja e re ka një tonalitet më të errët të të kuqes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat