Coronavirusi bën që Grand Prix Bahrain të zhvillohet me dyert e mbyllura

Formula 1

Coronavirusi bën që Grand Prix Bahrain të zhvillohet me dyert e mbyllura

Më: 8 mars 2020 Në ora: 11:31
Grand Prix Bahrain

Coronavirusi tashmë po afekton edhe garat e Formula 1.

Me Grand Prixin e Bahrain që po afron dhe me Coronavirusin në përhapje e sipër, gara do të zhvillohet me dyert e mbyllura.

Bahrain ka lëshuar një komunikatë ku ka bërë të ditur se gara do të jetë një eveniment që mund të përcillet vetëm në televizion.

Një nga arsyetimet ishte se masat strikte të ndërmarra kundër Coronavirusit (Covid-19) do të thyheshin nëse mijëra tifozë të F1 do të vizitonin vendin për këtë garë.

Evenimente të shumta edhe në futboll, basketboll, hokej e sporte të ndryshme janë zhvilluar pa praninë e tifozëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat