Mekanikët e McLaren dalin negativë nga testi i coronavirus

Formula 1

Mekanikët e McLaren dalin negativë nga testi i coronavirus

Më: 18 mars 2020 Në ora: 16:54
Mekanikët e McLaren dalin negativë nga testi i coronavirus

Të gjithë mekanikët e skuadrës McLaren, që ishin në karantinë në Melburn, nuk janë të prekur nga coronavirus. Lajmin e konfirmoi sot skuadra britanike përmrs një mesazhi në rrjetet sociale.

Gara e Australisë u anullua pikërisht për shkak të alarmit për coronavirus që u shpërnda pak ditë para garës.

Madje një mekanik i McLaren doli pozitiv, ndërkohë që edhe në zonën përreth Melburn Park pati disa raste pozitive.

Për këtë arsye, 16 persona të skuadrës McLaren mbetën në izolim në hotelin ku ishin akomoduar dhe nga dita e nesërme mund të rikthehen në vendlindje. Edhe personi që ishte pozitiv nuk ka më simptoma të virusit vdekjeprurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat