Ferrari e gjen zëvëndësuesin e Vettel, ja kë e ka sjellur - Bota Sot
Ferrari e gjen zëvëndësuesin e Vettel, ja kë e ka sjellur

Formula 1

Ferrari e gjen zëvëndësuesin e Vettel, ja kë e ka sjellur

Më: 14 maj 2020 Në ora: 11:08
Sebastian Vettel

Largimi i papritur i Sebastian Vettel nga Ferrari e ka detyruar skuderinë e famshme që të gjejë pilotin e ri. Carlos Sainz do të jetë piloti i gjigantit të Formula 1.

Piloti nga Madridi do të jetë spanjolli i tretë në histori të Ferrarit, pas Fernando Alonsos e Alfonso de Portago. Sainz do të jetë partneri i Charles Leclerc në skuaderinë italiane.

Sainz është 25 vjeçar, ka kaluar pesë sezone në Formula 1. Deri më tani ka qenë pjesë e Toro Rosso, Renault dhe McLaren. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat