Nuk ka ceremoni për të shpallur fituesin - Bota Sot
Nuk ka ceremoni për të shpallur fituesin

Formula 1

Nuk ka ceremoni për të shpallur fituesin

Më: 13 qershor 2020 Në ora: 14:01
Hamilton

Dihet se zyrtarisht Formula 1 do të fillon sezonin më 5 korrik, në garën për Çmimin e Madh të Austrisë.

Si në shumë aktivitete tjera, COVID-19 ka shkaktuar pasoja edhe në Formula 1, duket shtyrë fillimin e sezonit.

Është mirë që ky sport do të fillojë, por shkaku i koronavirusit, do të ketë disa masa speciale, që duhet të respektohen.

Sigurisht që tifozët nuk do ta pëlqejnë këtë, por në kohën e koronavirusit, nuk ka zgjedhje tjetër.

Është vendosur të mos ketë asnjë ceremoni për të shpallur fituesin në podium, që do të thotë se nuk do të ketë spërkatje me shampanjë.

Garat do të zhvillohen pa praninë e tifozëve, dhe stafi në garazhet e skuadrave do të zvogëlohet maksimalisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat