Dështon Ferrari - Bota Sot
Dështon Ferrari

Formula 1

Dështon Ferrari

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 16:04
Pamje nga gara

Gara e Styrian GP nuk mund të shkonte më keq për Sebastian Vettel dhe skuadrën e Ferrari.

Ferrari ka dështuar edhe një herë, kësaj radhe me Sebastian Vettel që eliminohet herët nga gara.

Anëtari i ‘Kokëkuqes’ u përplas qysh në xhiron e parë, duke bërë kështu që të kthehet në garazh.

Kurse, në xhiron e pestë nga 71 në total, nga gara u largua edhe Charles Leclerc. Mbetet të shihet se cili do të jetë reagimi i Ferrari pas kësaj gare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat