Një super Lewis Hamilton, fiton në Hungari

Formula 1

Një super Lewis Hamilton, fiton në Hungari

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 17:09
Një super Lewis Hamilton, fiton në Hungari

Një super Lewis Hamilton ka fituar garën e Çmimit të Madh të Hungarisë.

Një garë pa histori që është dominuar në Hungaroring nga piloti britanik, i cili e ka mbyllur me një avantazh prej 8 sekondash ndaj Red Bull-it të Max Verstappen.

Në vendin e tretë ka dalë Mercedes-i tjetër i Valtteri Bottas.

Zhgënjen Ferrari, me Sebastian Vettel që e ka mbyllur në vendin e shtatë dhe Charles Leclerc në të njëmbëdhjetin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat