MotoGP anulon tre gara të tjera - Bota Sot
MotoGP anulon tre gara të tjera

Formula 1

MotoGP anulon tre gara të tjera

Më: 31 korrik 2020 Në ora: 16:07
MotoGP anulon tre gara të tjera

Kalendari i Moto GP 2020 vazhdon të modifikohet për shkak të emergjencës coronavirus.

Federata ndërkombëtare dhe Dorna kanë lajmëruar anulimin e Çmimeve të Mëdha të Argjentinës, Tajlandës dhe Malajzisë, të shtyra në fillim me shpresë për t’i rikuperuar më vonë.

Situata shëndetësore e vendeve e bën të pamundur zhvillimin garave dhe organizatorët kanë vendosur t’i anulojnë. Megjithatë, ka ardhur edhe një lajmërim i rëndësishëm.

Kalendari i Moto GP, në fakt, do të pasurohet me një garë të re surprizë që do të zhvillohet në fund të sezonit, pas Çmimit të Madh të Valencias, mes 20 dhe 22 nëntorit, duke u bërë gara e fundit e sezonit.

Zgjedhja e vendit do të lajmërohet 10 gushtin e ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat