Hamilton edhe 3 vite aktiv në Formula 1?!

Formula 1

Hamilton edhe 3 vite aktiv në Formula 1?!

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 13:50
Hamilton edhe 3 vite aktiv në Formula 1?!

Gjashtë herë kampioni i botës në Formula 1, Luis Hamilton, është në bisedime për një marrëveshje të re me Mercedes, dhe anglezi po kërkon përmirësim në pagën e tij.

Por në mes të spekulimeve për të ardhmen e tij, Hamilton këmbëngul se dëshiron të jetë në këtë sport sa kohë të jetë e mundur, duke thënë se mbyllja e shkaktuar nga koronavirusi i ka dhënë atij hapësirë për frymëmarrjeje.

Kontrata e Hamilton skadon në fund të këtij sezoni, me 35 vjeçarin që synon të fitojë kampionatin e tij të katërt më radhë. 35 vjeçari ka vendosur që në dy vitet e ardhshme, të mos e mendojë pensionimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat