Hamilton nuk di të ndalet - Bota Sot
Hamilton nuk di të ndalet

Formula 1

Hamilton nuk di të ndalet

Më: 1 gusht 2020 Në ora: 17:34
Hamilton nuk di të ndalet

Hamilton nuk di të ndalet, pole position dhe rekord. Zhgënjen Fetel

Luis Hamilton nuk di të ndalet. Piloti britanik fitoi Pole Position dhe do të niset nga vendi i parë në garën e nesërme në çmimin e madh të Britanisë së Madhe.

Hamilton siguroi Pole Position numër 91 në karrierë si dhe vendosi edhe rekord në pistën e Silverstone me kohën 1’24’’303. Në vendin e dytë u rëndit Botas, kurse në të tretin Verstapen.

Zhgënjen Sebastian Vetel që do niset vetëm nga vendi i 10-të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat