Hamilton gati të barazojë rekordin...

Formula 1

Hamilton gati të barazojë rekordin...

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 15:59
Hamilton gati të barazojë rekordin...

Rekordi i Majkëll Shumaherit, mund të barazohet nga piloti britanik, Luis Hamilton në garën e radhës në Formula 1.

Piloti britanik për mediat ka thënë se nuk do të qajë nëse barazon rekordin prej 91 fitoreve të pilotit legjendar gjerman, pasi synimi i tij qëndron te arkëtimi i titujve në Formula 1.

Ndryshe Luis Hamilton, si lider në renditjen e pilotëve në Formula 1, ka 55 pikë më shumë se sa Valteri Botas në vendin e dytë dhe është në rrugë të mirë për titullin e shtatë radhazi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat