Ferrari promovon emrat e rinj

Formula 1

Ferrari promovon emrat e rinj

Më: 1 tetor 2020 Në ora: 14:27
Ferrari promovon emrat e rinj

Tri pilotë të Akademisë Ferrari, Robert Shwartzman, Callum Ilott dhe Mick Schumacher, kanë zbritur në pistën e Fiorano për të provuar makinën “kokëkuqe”.

Ata kanë pilotuar njëvendëshen e vitit 2018 (atë të Vettel e Raikkonen), si pjesë e programit të ambientimit me një makinë të Formula 1.

Një test i rëndësishëm për këta pilotë, që fundjavën e ardhshme do të provojnë zyrtarisht makinat e këtij sezoni.

Ilott dhe Schumacher do të garojnë të premten e ardhshme në provat e lira të garës së Gjermanisë, respektivisht me Haas dhe Alfa Romeo. Ndërsa Shwartzman do të garojë në fund të sezonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat