Raikkonen thyen çdo limit

Formula 1

Raikkonen thyen çdo limit

Më: 11 tetor 2020 Në ora: 15:58
Raikkonen thyen çdo limit

Pilotët e Formula 1 po garojnë momentalisht në pistën e Nurburgring në Gjermani.

Një garë e veçantë është për pilotin legjendar Kimi Raikkonen.

Finlandezi sot garon për të 323 herë. Raikkonen theu rekordin e Ruben Barrichellos, i cili mbante më parë podiumin si piloti me më shumë gara. Braziliani ka garuar në 322 gara të Formula 1.

Formula 1 e uroi me anë të një posteri në pistën e Gjermanisë. Kimi mbetet një nga pilotët më karizmatik të botës së garave. Ai është i ftohtë si akulli dhe shumë nervoz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat