Hamilton: Kthimi te fitimi çdo vit, çdo fundjavë

Formula 1

Hamilton: Kthimi te fitimi çdo vit, çdo fundjavë

Më: 1 nëntor 2020 Në ora: 18:40
Hamilton: Kthimi te fitimi çdo vit, çdo fundjavë

Imola është shumë e ëmbël për Mercedes që fiton dyshen në podiumin e GP të Emilia Romanja dhe feston titullin e shtatë të konstruktorëve me radhë.

Ekipi gjerman dhe Lewis Hamilton shikon Kampionatin e tij të shtatë Botëror që po afrohet, i katërti me radhë: 

“Ishte një garë rraskapitëse pas një fillimi të keq, por është një moment që më ngroh zemrën sepse ekipi ka arritur qëllimi. Ata janë heronjtë e vërtetë, ata shtyjnë dhe përtërijnë çdo ditë.

Ata thyen një rekord që askush nuk kishte qenë në gjendje ta arrinte kurrë. Kthimi te fitimi çdo vit, çdo fundjavë, të bën të kuptosh punën që bëjnë dhe si arrijnë të përsërisin përsosmërinë” , përfundon fjalën e tij Hamilton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat