​Hamilton barazohet me tituj me Schumacher, këto janë fjalët e tij

Formula 1

​Hamilton barazohet me tituj me Schumacher, këto janë fjalët e tij

Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 16:50
​Hamilton

Piloti i Formula-1, Luis Hamilton, sot ka fituar edhe titullin e shtatë në nivel botëror dhe është barazuar kështu me pilotin legjendar Michael Schumacher.

“Gjithë jetën ia kam kushtuar realizimit të kësaj ëndrre, por nuk ia kam treguar askujt. Edhe mua personalisht më duket një ëndërr përtej ëndrre.”, u shpreh Hamilton.

“Është e vështirë t’i fitosh 2 ose 3 tituj, por kur bëhen shtatë duket shumë e paimagjinueshme. Kam shumë emocione, por dua ta falënderoj familjen time. Ëndrrat realizohen, por vetëm duhet të punoni.”, tha në fund Hamilton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat