Vettel: Verstappen është më i mirë

Formula 1

Vettel: Verstappen është më i mirë

Më: 14 janar 2022 Në ora: 17:59
Vettel: Verstappen është më i mirë

“Atë që ka Verstappen nuk e kam parë te shumë pilotë. Në pistë jep gjithçka që ka dhe piloton me zemër”.

Është ky komenti që bën Christian Horner, drejtori sportiv i Red Bull, që thurr elozhe për pilotin holandez, i shpallur vjet kampion bote në Formula 1.

Horner harron 4 titujt që Red Bull ka fituar me Sebastian Vettel dhe e konsideron talentin holandez si më të mirin.

“Nuk kam dyshime. Verstappen është deri më sot piloti më i mirë që kam parë dhe që kemi patur. Edhe Vettel ishte mjaft i aftë, por kishte në dizpozicion një makinë më të mirë”, tha Horner.

“Verstappen di të pilotojë në limitet e tij dhe të makinës me shumë pak sforco, gjë që nuk e realizojnë dot pilotët e tjerë”, u shpreh Horner.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat