Al Atijah, fitues i garës reli “Dakar 2022”

Formula 1

Al Atijah, fitues i garës reli “Dakar 2022”

Më: 15 janar 2022 Në ora: 19:02
Al Atijah, fitues i garës reli “Dakar 2022”

Naser Al Atijah, është fitues i relit të mirënjohur “Dakar”, i cili u zhvillua në Arabinë Saudite.

Piloti nga Katari, triumfoi me makinën “Tojota”, duke lënë pas Sebastian Loebin, me epërsi prej 27 minuta e 46 sekonda.

Me fitoren e katërt në relin e mirënjohur, Al Atijah barazohet me Ari Vatanen, ndërsa rekordmen sipas numrit të fitoreve është Stefan Peterhansell, i cili ka triumfuar 14 herë në “Dakar”.

Ndërkohë në garën e motoçikletave, më i suksesshmë u tregua Sem Sanderlend, ndërsa në kategorinë e kampionëve, triumfoi Dmitri Sotnikov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat