Ky është çmimi marramendës nga Raikkonen

Formula 1

Ky është çmimi marramendës nga Raikkonen

Më: 23 janar 2022 Në ora: 13:19
Ky është çmimi marramendës nga Raikkonen

Pavarësisht llogarive milionere në bankë, futbollistë dhe pilotë të Formula 1 zgjedhin gjithnjë e më shpesh të shesin super makinat e tyre, duke i besuar faqeve të internetit ose kompanive të famshme.

Rooney dhe Aguero kanë zgjedhur të heqin dorë nga makinat e tyre Lamborghini, ndërsa Kimi Raikkonen kërkon të lirojë vend në garazh duke nxjerrë në shitje Ferrari-n e tij Ferrari F12tdf.

Kompania që e ka nxjerrë në shitje ka përfshirë edhe çmimin e frikshëm: plot 1.8 milionë euro.

Një çmim shumë i lartë në krahasim me Ferrari-t e tjera F12tdf, por që pasyqron denjësisht veçantinë dhe prestigjin e pronarit të saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat