Ermira Topalli e nisi kampionatin me fitore

Formula 1

Më: 17 prill 2022 Në ora: 21:50

Ermira Topalli e ka nisur me fitore kampionatin e sivjetmë në automobilizmin kosovar.

Në garën që u zhvillua të dielën në Ferizaj, kampionia nga viti i kaluar ka fituar në një konkurrencë mjaft të fortë dhe shteg jo të përshtatshëm, pasi gjatë gjithë ditës ra shi.

Deri te fitorja, ajo arriti me kohën 03.56.316 minuta (përfshirë të dyja vozitjet).

“Është mirë që gara përfundoi pa asnjë problem, sidomos nëse e marrim parasysh kohën me shi që ishte sot gjatë gjithë ditës. Gara ishte interesante, me rivalitet dhe atraktive për dashamirët e auto sportit, ndërsa unë jam e kënaqur me rezultatin e arritur. Besoj që edhe në garat e ardhshme do të vazhdoj me këtë ritëm”, ka thënë Ermira Topalli, e cila në garë u paraqit me Golf VIII.

Në pozitën e dytë u rendit Arjeta Rysha me BMW me kohën 03.04.499 minuta, ndërsa podiumin e fitueseve e plotësoi Violeta Nazifi me Golf, e cila pati kohë prej 03.16.468 minuta.

Tri garueset fituese ishin të AK Ferizajt. Pozita e dytë në plasmanin ekipor i takoi AMTKK, ndërsa e treta Prishtina RT.