​Verstappen fiton çmimin e madh të Formula 1 në Miami GP

Formula 1

​Verstappen fiton çmimin e madh të Formula 1 në Miami GP

Më: 9 maj 2022 Në ora: 14:46
Foto ilustrim

Max Verstappen e ka shkurtuar diferencën me rivalin Charles Leclerc për titull në 19 pikë pasi fitoi garën Miami GP.

Max Verstappen i rezistoi një gare të fortë me Charles Leclerc për të fituar Çmimin e Madh të Miami inaugurues dhe për të ngushtuar epërsinë e rivalit të tij në kampionat.

Verstappen ishte në formë të lartë mes një atmosfere të jashtëzakonshme në pistën e re të rrugës në Amerikë dhe ishte i qetë pasi parakaloi herët të dy garuesit e Ferrari-t, Landon Norris dhe Pierre Gasly.

Verstappen u bë fituesi i parë i Miami GP, duke siguruar që ai ka fituar fitoren në të tre garat që ka marrë pjesë këtë vit dhe e ka ulur epërsinë e Leclerc-ut në vetëm 19 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat