Hamilton, “pole position” dhe rekord në Japoni - Bota Sot
Hamilton, “pole position” dhe rekord në Japoni

Formula 1

E shtunë, 20 tetor 2018

Hamilton, “pole position” dhe rekord në Japoni

Më: 7 tetor 2017 Në ora: 09:23
Lewis Hamilton

Lewis Hamilton ka marrë “pole position” e 71 në karrierën e tij, duke vendosur kohën më të shpejtë në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Japonisë.

Hamilton arriti kohën 1:27:316, e cila është edhe rekord për këtë pistë. Kohën e dytë më të mirë e mori piloti tjetër i Mercedes, Valtteri Bottas, ndërsa vendi i tretë i takon Vettel.

Vetëm vendi i gjashtë për Raikkonen, megjithatë piloti i Ferrarit së bashku me Bottas janë penalizuar me nga 5 vende për shkak të ndryshimit të kambios.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test