Një lider, i shpejtë dhe me vetbesim - Bota Sot
Një lider, i shpejtë dhe me vetbesim

Formula 1

E diel, 18 nëntor 2018

Një lider, i shpejtë dhe me vetbesim

Më: 13 tetor 2017 Në ora: 17:34
Pamje nga një garë

Një lider, i shpejtë dhe me vetbesim, që shënoi kohën më të mirë në provat e lira të Japonisë, i tillë u shfaq në cirkuitin e Motegit Andrea Dovizioso.

“Një ditë shumë pozitive, ku hoqëm menjëherë dyshimet për rendimentin tonë edhe në një pistë të lagur. Do të ishte mirë të bënim një provë edhe në pistë të thatë për të parë nëse do të dalim mirë edhe aty”.

Avantazhi i Doviciozos ndaj pretendetit për titulli Marc Marquez, shton edhe më shumë ethet e duelit mes italianit të Dukatit dhe spanjollit të Hondas.

 “Marc Marquez është vërtet shumë i shpejtë por duke qënë se jemi shumë afër do të nisë një tjëtër betejë kokë më kokë mes nesh”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test