Lajm shokues, Ferrari mund të largohet nga Formula 1 - Bota Sot
Lajm shokues, Ferrari mund të largohet nga Formula 1

Formula 1

E mërkurë, 17 tetor 2018

Lajm shokues, Ferrari mund të largohet nga Formula 1

Më: 3 nëntor 2017 Në ora: 09:38
Ferrari

Sergio Marchionne ka bërë të ditur se skuadra është duke e konsideruar mundësinë e tërheqjes nga Formula 1.

Ferrari mund të largohet nga Formula 1.

Presidenti i ekipit italian, Sergio Marchionne ka bërë të ditur se skuadra është duke e konsideruar mundësinë e tërheqjes në shenjë pakënaqësie për rregullat e reja në sportin më të popullarizuar motorik.

“Duhet të zvogëlohen shpenzimet e skuadrave, udhëheqësit duhet të kenë qëllime të mira”, tha ai.

“Nëse deri më 2021 nuk shohim ndryshime, do të jemi të detyruar të marrim vendime dhe të largohemi nga Formula 1”, theksoi Marchionne.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test