Alfa Romeo rikthehet në Formula 1 pas tri dekadash - Bota Sot
Alfa Romeo rikthehet në Formula 1 pas tri dekadash

Formula 1

Alfa Romeo rikthehet në Formula 1 pas tri dekadash

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 17:59
Alfa Romeo

Marka italiane e makinave, pjesë e FIAT Chrysler Automobiles (FCA), ka nënshkruar një marrëveshje shumëvjeçare për një partneritet teknik dhe komercial me ekipin zviceran F1 Zauber (Sauber) dhe do të marrë pjesë në Formula 1 duke filluar nga sezoni 2018.

Siç njoftohet, makina do të mbajë ngjyrat dhe logon e njohur të brendit Alfa Romeo, sponsorët kryesorë të ekipit, dhe do të jetë e pajisur me motorë Ferrari.

Alfa Romeo kthehet në Formula 1 pas më shumë se 30 vjetësh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test