Vinales,gati për sezonin e ri - Bota Sot
Vinales,gati për sezonin e ri

Formula 1

Vinales,gati për sezonin e ri

Më: 17 janar 2018 Në ora: 14:09
Maverick Vinales

Maverick Vinales shprehet se është gati për sezonin e ri në Moto GP dhe se mezi pret të nisin provat dimërore, për të provuar motorin e ri Yamaha. Piloti spanjoll vjet debutoi me motorin japonez, ku ai pretendonte të duelonte deri në fund për titullin, por kjo mbeti një dëshirë. Ndaj Vinales shpreson që këtë vit të ndodhë e kundërta, ku të jetë një konkurrent i fortë deri në fund të sezonit dhe të fitojë titullin kampion.

“Do të ishte fantastike nëse do t’ia arrinim këtë sezon. Ende nuk e kam provuar motorin e ri, por kam parë që është bërë një punë fantastike dhe shpresoj që ndryshimet e përgatitura të japin efektin e duhur në pistë. Duhet një motor i balancuar mirë, i shpejtë dhe i përshtatshëm për të gjitha pistat, që të mos garojmë me hope dhe të falim pikë në shumë gara. Por unë besoj se do të jemi kompetitivë”, tha Vinales.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test