Del në shitje bolidi me të cilin Senna gjunjëzoi Monakon më 1993 - Bota Sot
Del në shitje bolidi me të cilin Senna gjunjëzoi Monakon më 1993

Formula 1

Del në shitje bolidi me të cilin Senna gjunjëzoi Monakon më 1993

Më: 25 janar 2018 Në ora: 18:53
Ayrton Senna

Bolidi MP4/8A do të dalë në ankandin e shtëpisë Bonhams më 11 maj në Monako.

Bëhet fjalë për automobilin garues me të cilin brazilianin Ayrton Senna mori pjesë në shtatë gara në sezonin 1993 dhe me të cilin për herë të fundit shënoi fitore në garën për Shpërblimin e Madh të Monakos.

Ende nuk dihet çmimi i bolidit që do të dalë në shitje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test