Rossi pret me ankth përgjigjen - Bota Sot
Rossi pret me ankth përgjigjen

Formula 1

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Rossi pret me ankth përgjigjen

Më: 4 maj 2018 Në ora: 11:37
Rossi pret me ankth përgjigjen

Çmimi i Madh i Spanjës po afron dhe Valentino Rossi pret me ankth përgjigjen që do të japë pista. “ Kjo është një garë shumë e rëndësishme për të kuptuar cili është niveli jonë”, u shpreh Doktori në konferencën për shtyp. Kjo e Jerez  do të jetë gara e parë që do të zhvillohet në Europë gjatë këtij sezoni dhe Rossi shpreson shumë të ngushtojë distancën ndaj treshes kryesuese Dovizioso-Marquez-Vinales në klasifikimin e përgjithshëm. “ Mendonim se do të bënim diferencën edhe në 2017-ën në Europë, pas një fillimi shumë të mirë, por ndodhi e kundërta dhe kishim shumë vështirësi”, shtoi piloti italian i Yamahas.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test