Ricciardo ‘Princi i ri’ i Montecarlos - Bota Sot
Ricciardo ‘Princi i ri’ i Montecarlos

Formula 1

E hënë, 15 tetor 2018

Ricciardo ‘Princi i ri’ i Montecarlos

Më: 27 maj 2018 Në ora: 17:08
Piloti australian i Red Bullit ishte vërtetë i jashtëzakonshëm këtë fundjavë, ndërsa pas Pole position-it rekord të djeshëm, arriti të mbyllë garën sërish në krye.

Daniel Ricciardo nuk e ‘uli gazin’ për asnjë moment në Montecarlo, pistë ku dominoi që nga provat e lira dhe deri në fund të garës.

Piloti australian i Red Bullit ishte vërtetë i jashtëzakonshëm këtë fundjavë, ndërsa pas Pole position-it rekord të djeshëm, arriti të mbyllë garën sërish në krye.

Menjëherë pas tij u renditën Sebastian Vettel me Ferrarin dhe Lewis Hamilton me Mercedes, dy pilotët që synojnë titullin kampion këtë sezon.

Vetëm vendi i katërt për Kimi Raikkonen, ndërsa pas tij u rendit piloti tjetër i Mercedes, Valteri Bottas. Pas 6 garash të zhvilluara, renditja kryesohet nga Hamilton me 110 pikë, i ndjekur nga Vettel me 96.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test