Skender Potera me shpejtësi marramendëse - Bota Sot
Skender Potera me shpejtësi marramendëse

Formula 1

E mërkurë, 21 nëntor 2018

Skender Potera me shpejtësi marramendëse

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 19:45
Skender Potera me shpejtësi marramendëse

Është zhvilluar gara e dytë drag race për këtë vit, në të cilën është arritur edhe një rekord i jashtëzakonshëm. Skender Potera me veturën e tij Audi S2 ka zhvilluar shpejtësi marramendëse dhe shtegun e gjatë 402 metra e ka kaluar për vetë 08.893 sekonda, diçka që nuk e kishte arritur askush më parë. Në fakt Potera edhe në të kaluarën ka qenë në mesin e kandidatëve më seriozë për kohën më të shpejtë, por këtë herë i ka tejkaluar të gjitha parashikimet.

Gara e sotme u zhvillua në tri kategori, ajo me veturat që tërheqin me rrotat e përparme (FWD), ato me rrota të prapme (RWD) dhe veturat që tërheqin me katër rrota (AWD).

Interesante ka qenë edhe gara nëpër klasat dhe kategoritë tjera, por vëmendja ishte përqendruar te Potera, i cili dominoi në mënyrë absolute.

Klasa 12

1. Hilmi Behrami (Opel Corsa) 12.336

2. Leutrim Jamja (Opel Corsa) 13.560

Klasa 13

1. Muharrem Potera (Seat Leon) 13.132

2. Leutrim Isufi (VW Corrado) 13.287

3. Fatmir Shaqiri (Opel Kadet) 13.323

Klasa 14

1. Azem Ramadani (Golf I) 14.021

2. Armend Zymberi (Golf I) 14.170

3. Leutrim sylejmani (Opel Kadet) 14.470

Klasa 15

1. Arlind Ramadani (Opel Astra) 15.015

2. Triumf Thaqi (Audi 90) 15.754

3. Fisnik Asllani (Opel Calibra)

Klasa 16

1. Leutrim Agushi (Golf VII) 16.128

2. Abrnor Nrecaj (Peugeot 206 CC) 16:486

Klasa 10

1. Burim Habibaj (Opel Kadet) 10.264

Klasa 11

1. Agron Ismajli (Porche Careca) 11.344

2. Ardi Potera (VW Lupo) 11.486

Klasa 12

1. Ardi Potera (Audi A6) 12.335

2. Albi Humolli (BMW 43Si)12.892

3. Florent Blakqori (Audi A6) 25.464

Klasa 13

1. Behar Emrullahu (Golf II) 13.057

2. Lavdat Vllahiu (Audi S3) 13.206

3. Erdi Kryeziu (Mercedes) 13.304

Klasa 14

1. Florim Ibrahimi (Audi S3) 14.417

Klasa 8

1. Skender Potera (Audi S2) 08.933

Klasa 9

1. Adem Rexhepi )Golf III) 09.957

Klasa 10

1. Arbnor Musliu (Opel Corsa) 11.042

Klasa 13

1. Çlirim Sadiku (BMW 535) 13.750

2. Reshat Pulaj (Golf III) 14.676

Klasa 14

1. Jeton Qerimi (BMW 323) 14.030

2. Driton Qerimi (BMW 328) 14.619

Klasa 15

1. Liman Hoxha (BMW 328) 15.939

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test