Hamilton i jashtëzakonshëm - Bota Sot
Hamilton i jashtëzakonshëm

Formula 1

E hënë, 12 nëntor 2018

Hamilton i jashtëzakonshëm

Më: 22 korrik 2018 Në ora: 16:47
Hamilton i jashtëzakonshëm

Lewis Hamilton me Mercedes fitoi garën e Çmimit të Madh të Gjermanisë në Formula 1, zhvilluar në pistën e Hockenheim, duke bërë një paraqitje fantastike.

Piloti britanik e nisi garën nga vendi i 14-të, por falë aftësive të tij, strategjisë, fatit, shiut dhe gabime të rivalëve arriti të triumfojë në këtë garë që ishte mjaft e bukur dhe emocionuese.

Sukses që rikthen Hamilton në krye të renditjes botërore, shkëputur 17 pikë nga Vettel, që gaboi me Ferrarin në pistën e shtëpisë dhe nuk e mbylli garën. Në podium u ngjitën edhe Valtteri Bottas me makinën Mercedes (i dyti) dhe Kimi Raikkonen me Ferrari (i treti).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test