Tragjedi në motosport - Bota Sot
Tragjedi në motosport

Formula 1

E shtunë, 17 nëntor 2018

Tragjedi në motosport

Më: 30 korrik 2018 Në ora: 19:14
Clive Ling

Britaniku Clive Ling, piloti 53-vjeçar i garave me motor ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik, në një garë në Belgjikë. Ling ishte duke u futur në një kthesë të ngushtë ku ka humbur kontrollin e motorit. Shpejtësia ka qenë gjithashtu shumë e madhe.

Në momentin e aksidentit ai ishte duke udhëtar me 200 km në orë dhe kjo nuk i ka dhënë asnjë shans manovrimi. Edhe pse i është dhënë menjëherë ndihma e mjekëve, plagët e marra në kokë kanë qenë të mëdha dhe nuk u ka arritur t’u bëjë dot ballë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test