Raikkonen drejt qëndrimit - Bota Sot
Raikkonen drejt qëndrimit

Formula 1

E premte, 16 nëntor 2018

Raikkonen drejt qëndrimit

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 11:23
Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen është shumë pranë rinovimit të kontratës me Ferrarin. Lajmi vjen nga Franca, ndonëse konfirmimet zyrtare mungojnë ende.

Sipas mediave franceze, skuadra italiane e Formulës 1, ka ndryshuar strategji pas vdekjes së Marchionnes dhe dëshiron t’i besojë pikërisht finlandezit, garimin në krah të Sebastian Vettel.

Marchionne ishte fans i pilotit nga Monaco, Leclerc, i cili aktualisht garon për Sauber, ndaj edhe kishte planifikuar të largonte Raikkonenin, për t’i bërë vend “të preferuarit të tij”.

Por ndarja nga jeta e Marchionnes, bëri që të ndryshojë strategjia te italianët, që tashmë janë të bindur se Kimi është partneri ideal i Vettelit, për të synuar një përfaqësim të denjë në garat e shpejtësisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test